![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10548116
*
nr 1054 8116
Spegel
empirestil, nutida tillverkning, 80x88
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 september 2016
kl 19:33:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/9 11:33:26
1
Vinnande bud
5/9 19:24:52
2
800 kr
5/9 19:24:52
1
900 kr (Budbetjänt)
5/9 19:25:04
2
1.000 kr
5/9 19:25:04
1
1.100 kr (Budbetjänt)
5/9 19:25:25
2
1.200 kr
5/9 19:25:25
1
1.300 kr (Budbetjänt)
5/9 19:25:47
2
1.400 kr
5/9 19:25:47
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil nutida tillverkning spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1054 8116
Spegel
empirestil, nutida tillverkning, 80x88
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/9 11:33:26 | 1 | Vinnande bud |
5/9 19:24:52 | 2 | 800 kr |
5/9 19:24:52 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
5/9 19:25:04 | 2 | 1.000 kr |
5/9 19:25:04 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
5/9 19:25:25 | 2 | 1.200 kr |
5/9 19:25:25 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
5/9 19:25:47 | 2 | 1.400 kr |
5/9 19:25:47 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil nutida tillverkning spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53